Strona główna » Pomoc » Artykuły » Faktury w języku angielskim w programie fakTUR2

Faktury w języku angielskim w programie fakTUR2

Jak wystawić fakturę w języku angielskim i w walucie obcej?

Zobacz jak proste jest wystawianie faktury w języku angielskim w programie fakTUR2.

1. Utworzenie nowego dokumentu

Wystawiamy faktury zawsze w ten sam sposób: Rozpoczynamy od kliknięcia na <Plik -> Nowy dokument> w menu lub przycisk z karteczką na pasku narzędziowym.

Kliknięcie polecenia Nowy dokument w menu lub przycisk z karteczką na pasku narzędziowym utworzy nowy dokument

Zawsze gdy Twoim zamiarem jest wystawić dokument innego typu, w innym języku lub z inną walutą niż ten który ostatnio był wystawiony musisz wykonać powyższe działanie.

Pojawi się okienko ustawień nowego dokumentu. Po lewej zaznaczamy np. Faktura VAT. Po prawej wybieramy walutę, np. EUR. Jeśli symbolu waluty nie ma, to trzeba użyć klawiatury i wpisać w to miejsce symbol waluty, np. SEK (korona szwedzka).  Poniżej z listy rozwijanej wybieramy język angielski. Jest też inna możliwość: opcja dwujęzyczna z tłumaczeniem. Wybieramy polski - angielski, gdy chcemy mieć taką fakturę z tłumaczeniem.

Wybór typu dokumentu, waluty i języka

Kliknięcie OK stworzy dokument, który dalej wypełnia się w sposób opisany niżej.

2. Wprowadzenie towaru na fakturę

Po kliknięciu na "Dodaj towar" wpisujemy dane towaru jak dla faktury krajowej, nazwę i jednostkę miary podajemy także w jężyku polskim. Dopiero w polu tłumaczenie wpisujemy treść nazwy i jednostki miary w języku angielskim.

W okienku danych towaru uzupełnić należy nazwę towaru i jednostkę miary w obcym języku

W przypadku pobierania danych z tabeli towarów i usług tłumaczenie może już się pojawić samoczynnie, jeśli tylko towar już raz był użyty na fakturze anglojęzycznej.

3. Uzupełnienie danych płatności

W okienku "Dane dokumentu" wchodzimy na zakładkę "Płatność" by ustalić treść formy płatności w języku angielskim. Wybierz z listy lub wpisz treść formy płatności w języku polskim. W polu tłumaczenie wpisz to samo znaczenie w języku angielskim.

Uzupełnienie formy płatności po angielsku

Uwaga! Raz użyte tłumaczenie zostanie zapamiętane i pojawi się samoczynnie po wybraniu z listy rozwijanej polskiej formy platności.

Wygląd faktury po wprowadzeniu wyżej opisanych zmian

Faktura po angielsku

Pobieranie

Aby zacząć wystawiać faktury po angielsku pobierz program fakTUR2:

 

Pobierz fakTUR2

 

Kategorie: